Ndërlidhjet

Tajlandë: Shpërthim në treg, 24 të plagosurTë paktën 24 njerëz janë plagosur nga një shpërthim në jug të Tajlandës.

Policia tha se eksplozivi ishte i fshehur në një motoçikletë, kur shpërtheu në tregun e qytetit Jala. Në mesin e të plagosurve janë tre ushtarë.

Më shumë se 3.700 njerëz, myslimanë dhe budistë, e kanë humbur jetën në tre provincat jugore të Tajlandës, prej janarit, 2004 kur shpërtheu kryengritja e islamistëve.
XS
SM
MD
LG