Ndërlidhjet

Britania, SHBA, i refuzojnë akuzat e Iranit


Britania i ka hedhur poshtë sot në “formën më të fuqishme”, akuzat e Iranit se ka dorë në sulmin me bombë kundër Gardës Revolucionare të Iranit, ka njoftuar Zyra e jashtme në Londër.

Mbrëmë, akuzat i kanë hedhur poshtë edhe Shtetet e Bashkuara dhe Pakistani.

Nga sulmi i djeshëm kundër Gardës Revolucionare të Iranit, janë vrarë 42 vetë, përfshirë edhe komandantë të lartë ushtarakë.
XS
SM
MD
LG