Ndërlidhjet

Ballotazhi: Irlandë - Francë, Portugali - Bosnjë


Janë caktuar duelet e balotazhit për pjesëmarrjen në kampionatin botëror të futbollit që mbahet në vitin 2010 në Afrikën Jugore.
Në këto takime do të ballafaqohen:
Portugalia - Bosnja
Greqia – Ukraina
Irlanda – Franca
Rusia – Sllovenia
Nga grupet kualifikuese evropiane pjesëmarrjen në kampionatin e botëror e kanë siguruar – Danimarka, Zvicra, Sllovakia, Gjermania, Spanja, Anglia, Italia, Holanda dhe Serbia.
Kampionati botëror në futboll mbahet nga 11 qershor deri më 11 korrik 2010.
XS
SM
MD
LG