Ndërlidhjet

Zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara, Xhoe Bajden, sot niset për në Evropë, me ç’rast do t’i vizitojë vendet aleate, Poloninë dhe Çekinë.


Zyrtarët i hedhin poshtë pohimet se zoti Bajden, është dërguar në këtë mision për ta qetësuar Varshavën dhe Pragën, pas vendimit të presidentit amerikan Obama, për tërheqje nga planet për ndërtimin e sistemit mbrojtës raketor në këto dy vende, duke e zëvendësuar atë me një sistem mobil.

Pos, Polonisë dhe Çekisë, zëvendës presidenti Bajden, do ta vizitoj edhe Rumaninë.

Turneu i tij evropian zgjatë deri më 24 të këtij muaji.
XS
SM
MD
LG