Ndërlidhjet

Gejts: S’ka ndarje në Shtëpinë e BardhëNuk ka ndarje në qëndrime mes këshilltarëve politikë dhe ushtarakë të presidentit Obama rreth strategjisë për Afganistanin. Deklarata e shefit të Pentagonit Robert Gejts u bë në Tokio, gjatë takimeve me zyrtarët japonezë.

Lidhur me legjitimitetin e qeverisë afgane, Gejts tha se ky problem nuk do të zgjidhet vetëm nga mbajtja e raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale.
XS
SM
MD
LG