Ndërlidhjet

SHBA: Shkencëtari akuzohet për spiunazhShkencëtari amerikan Stjuart Dejvid Nozet ka dalë para drejtësisë nën akuzat se do t’i shiste informacione sekrete Izraelit.

Nozet, 52 vjeçar, ka punuar për NASA-n, programin raketor amerikan në administratën Regan dhe në Këshillin e Hapësirës në Shtëpinë e Bardhë në vitin 1990.

Një agjent i maskuar i Zyrës Federale për Hetime, i paraqitur si agjent izraelit, kishte marrë të dhëna nga Nozet.
XS
SM
MD
LG