Ndërlidhjet

Shkup: Përgatitje për ambasadorin në KosovëMinistria e Jashtme e Maqedonisë ka njoftuar se së shpejti do të fillojë procedura për emërimin e ambasadorit të Maqedonise në Kosovë.

Qeveria ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme do të fillojë firmosja e marrëveshjeve dypalëshe mes Shkupit dhe Prishtines, të cilat i hapin rrugën thellimit të bashkëpunimit ekonomik dhe atij tregtar, por edhe të marrëveshjeve në fusha të tjera midis dy vendeve fqinje.
XS
SM
MD
LG