Ndërlidhjet

Berluskoni në "vizitë private" në RusiKryeministri i Italisë Silvio Berluskoni do të takohet sot në Moskë me homologun e tij rus Vladimir Putin.

Zëdhënësi i Putinit tha se Berluskoni do të takojë Putinin në Shën Petersburg në një “vizitë private”, e cila gjithashtu do t’i përfshijë diskutimet mbi energjinë.

Putin dhe Berluskoni kanë ndërtuar lidhje të ngushta.

Në prill, 2008, Putin qëndroi në vilën e Berluskonit në ujdhesën e Sardenjës.
XS
SM
MD
LG