Ndërlidhjet

Karaxhiqi do braktisë gjyqinRadovan Karaxhiqi i ka bërë të ditur Gjykatës së Hagës për ish Jugosllavinë se nuk do të marrë pjesë në fillimin e gjykimit të tij. Gjykimi i udhëheqësit të serbëve të Bosnjës gjatë kohës së luftës do të fillojë të hënën, më 26 tetor.

Mbi Karaxhiqin rëndojnë 11 akuza, mes të cilave dhe ato për gjenocid dhe krime lufte.
XS
SM
MD
LG