Ndërlidhjet

NATO-Rusi, shumë interesa të përbashkëtaSekretari i Përgjithshëm i NATO-s ka kërkuar nga vendet anëtare dhe nga Rusia të fokusohen më shumë tek interesat e përbashkëta se tek dallimet.

“NATO-ja dhe Rusia kanë shumë interesa të përbashkëta, si në Afganistan, në luftën kundër terrorizmit dhe në parandalimin e armëve bërthamore” tha Rasmusen.

Deklaratat Anders Fogh Rasmusen u bënë gjatë një konference sigurie në Sllovaki.
XS
SM
MD
LG