Ndërlidhjet

Jerusalem: Arrestohen 12 palestinezëPolicia e Izraelit e ka bastisur Tempullin e Artë në Jerusalem pasi demonstruesit palestinezë u hodhën policëve me gurë.

Njoftohet se forcat e sigurisë kanë përdorur granata trulluese për t’i shpërndarë demonstruesit, me ç’rast kanë arrestuar 12 persona.

Tempulli është i shenjtë si për hebrejët, ashtu dhe për myslimanët.
XS
SM
MD
LG