Ndërlidhjet

Turqi: Viktima e parë nga virusi H1N1Turqia e ka raportuar vdekjen e parë nga virusi i gripit të derrit, H1N1.

Ministria e Shëndetësisë tha se pacienti 29 vjeçar, i cili ishte diagnostifikuar nga pneumonia dhe ndodhej në një spital në Ankara, papritur ka vdekur nga problemet me frymëmarrjen.

Njoftimi thotë se testet kanë konstatuar se pacienti ka qenë i infektuar me virusin H1N1.
XS
SM
MD
LG