Ndërlidhjet

Karzai nuk ndan pushtetin me rivalin e tij AbdullahPresidenti i Afganistanit Hamid Karzai dhe sfiduesi i tij sot e përjashtuan mundësinë për një marrëveshje për ndarjen e pushtetit para balotazhit në 7 nëntor.

Karzai i bëri këto komente në CNN, ndërsa rivali i tij, Abdullah Abdullah në televizionin FOX.

Disa zyrtarë të administratës Obama kanë thënë se Shtetet e Bashkuara do ta pranonin marrëveshjen për të shmangur zgjedhje të reja nëse Karzai dhe ish ministri i Jashtëm Abdullah do të binin dakord.
XS
SM
MD
LG