Ndërlidhjet

Spanja i largon trupat nga baza në KirgistanTrupat e Spanjës dhe të Francës janë detyruar të largohen nga baza e rëndësishme ajrore në Kirgistan, pasi ky vend i Azisë Qendrore reguzoi t’ua ripërtrijë lejen për shfrytëzimin e saj.

Baza ajrore Manas në Kirgistan shfrytëzohet për operacionet në Afganistan.

Raportet nuk janë konfirmuar nga ministria e Mbrojtjes në Madrid.
XS
SM
MD
LG