Ndërlidhjet

Slloveni: 8 të plagosur nga shpërthimiTë paktën tetë persona janë plagosur lehtë nga shpërthimi i një bombe para hotelit “Kreina” në qendër të qytetit Kranj të Sllovenisë.

Nga shpërthimi janë thyer xhamat në objektin e hotelit dhe janë dëmtuar shtatë automjete.

Policia tha se hetimet po vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG