Ndërlidhjet

Pakistan: U vranë 6 policë dhe 17 militantë


Militantët kanë vrarë gjashtë zyrtarë të sigurisë në Pakistan, gjatë sulmeve përgjatë kufirit me Afganistanin, jo larg bazave të militantëve në Vaziristanin Jugor, ku forcat pakistaneze kanë ndërmarrë ofensivë kundër militantëve talibanë.

Zyrtarët thanë se pjesëtarët e forcave të sigurisë së Pakistanit u vranë gjatë dy sulmeve.

Raportohet se në këto përleshje janë vrarë edhe 17 militantë.
XS
SM
MD
LG