Ndërlidhjet

Bellorusi: 5 të vdekur nga rrëzimi mi aeroplanitTë paktën pesë njerëz e kanë humbur jetën nga rrëzimi i një aeroplani privat rus afër kryeqytetit të Bellorusisë, Minsk.

Zëdhënësi i Ministrisë për Shërbime Emergjence, Sergei Mikinkim, tha se në aeroplan ndodheshin tre udhëtarë dhe tre anëtarë të ekuipazhit, kur ai u përplas në një zonë moçalore.

Fati i të gjashtit ende nuk dihet.
XS
SM
MD
LG