Ndërlidhjet

Rusia: Dy viktima nga virusi H1N1Autoritetet e shëndetësisë në Rusi kanë konfirmuar vdekjen e dy grave ruse nga gripi i derrave.

Kryeepidemiologu i vendit, Genadij Onishçenko tha se gratë, të moshës 29 dhe 50 vjeç, që kanë vdekur në Siberinë Lindore, kishin diagnoza të konfirmuara.

Më shumë se 1.300 raste të gripit të derrave janë regjistruar në Rusi.
XS
SM
MD
LG