Ndërlidhjet

Kosovari akuzohet për rrëmbimin e mjekutAutoritetet gjermane kanë lëshuar urdhërarrestin kundër dy personave të dyshuar për rrëmbimin e një mjeku gjerman. Ky i fundit ishte rrëmbyer, rrahur dhe i lidhur është lënë përpara një gjykate franceze.

Një nga të kërkuarit e drejtësisë gjermane për këtë rast është një person nga Kosova. Kosovari 38 vjeçar është vetdorëzuar tek autoritetet austriake dy ditë më parë.
XS
SM
MD
LG