Ndërlidhjet

SHBA: Arrestohen dy të dyshuar për terrorizëmAutoritetet amerikane kanë ngritur padi ndaj dy personave me akuzën se po planifikonin organizimin e sulmeve terroriste. Në mesin e caqeve për sulme terroriste ishte dhe gazeta daneze që botoi karikaturat e profetit Muhamed.

Një nga të dyshuarit është shtetas kanadez me origjinë pakistaneze, kurse i dyshuari tjetër është qytetar amerikan.
XS
SM
MD
LG