Ndërlidhjet

Braun: BE të krijojë 10 milionë vende puneBashkimi Evropian duhet të krijojë 10 milionë vende të reja pune deri në vitin 2014, deklaroi Gordon Braun.

Kryeministri britanik, në një letër dërguar homologut të tij suedez, shkruante se kjo duhet të jetë pjesë e “një misioni të ri dhe urgjent në fushën e ekonomisë”.

Letra e Braunit vjen në prag të takimit dy ditor për ekonominë të udhëheqësve evropianë.
XS
SM
MD
LG