Ndërlidhjet

Pakistan: Rritet bilanci i viktimaveTë paktën 90 njerëz e kanë humbur jetën dhe më shumë se 200 janë plagosur nga sulmi me automjet bombë në një treg në qytetin veriperëndimor Peshavar.

Sulmi, i cili ishte më vdekjeprurësi që ka goditur Pakistanin këtë vit, ndodhi vetëm disa orë para mbërritjes së Sekretares amerikane të Shtetit, Hillari Klinton në Islamabad.

XS
SM
MD
LG