Ndërlidhjet

SHBA: Sanksione të reja kundër IranitKomiteti për Politikë të Jashtme në Dhomën Përfaqësuese i miratoi masat për shtrëngimin e sanksioneve amerikane kundër eksportit të produkteve nga nafta e përpunuar në Iran.

Projekt ligji duhet të miratohet edhe nga Dhoma dhe Senati, përpara se të bëhet ligj.

Sanksionet janë menduar si masë ndëshkuese për përpjekjet e dyshuara të Teheranit për të zhviluar armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG