Ndërlidhjet

Takohen Papandreu dhe Gruevski


Kryeministrat e Greqisë dhe Maqedonisë, Jorgos Papandreu dhe Nikola Gruevski, kanë biseduar në Bruskel për zgjidhjen e kontestit rreth emrit.
Takimi ishte i vështirë, por i dobishëm dhe i suksesshëm, kanë cituar mediat e Maqedonisë burime të kabinetit të Gruevskit, për të shtuar se takimi është bazë e mirë për përmirësimin e marrëdhënieve ndërmjet Shkupit dhe Athinës.
Mbështetur në kumtesën nga kabineti i Gruevskit, kryeministrat biseduan për “rajonin dhe sfidat që gjenden para Maqedonisë dhe Greqisë”.
XS
SM
MD
LG