Ndërlidhjet

Kjev: 34 të vdekur nga gripi i derraveZyrtarët në Ukrainë njoftuan se nga virusi H1N1, i njohur ndryshe si gripi i derrave, kanë humbur jetën 34 persona.

Autoritetet shëndetësore thanë se pjesa qëndrore e Ukrainës ishte më e prekur nga gripi i derrave.

Në këtë rajon 80 mijë persona raportohet të kenë shfaqur simptoma të gripit. Për shkak të ngjashmërisë mes gripit të derrave dhe virusit të gripit të zakonshëm punonjësit shëndetësorë e kanë të vështirë të thonë numrin e saktë të të prekurve nga virusi.
XS
SM
MD
LG