Ndërlidhjet

Abdullah braktis zgjedhjet?Janë ndërprerë bisedimet mes dy kandidatëve për zgjedhjet presidenciale afgane, bëjnë të ditur mediat ndërkombëtare. Bisedimet mes presidentit aktual Hamid Karzai dhe rivalit të tij Abdullah Abdullah, lidhur me raundin e dytë të zgjedhjeve më 7 nëntor, kanë dështuar. Kjo mund të çojë në braktisjen e votimeve të nëntorit nga Abdullah.

Raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale u bë i mundur pas vendimit të Kombeve të Bashkuara për keqpërdorim dhe manipulim të votës.
Burimet zyrtare nuk kanë konfirmuar raportet e mediave.
XS
SM
MD
LG