Ndërlidhjet

Identifikohen dy viktimat e rastit TisaMëngjesin e sotëm janë identifikuar dy viktima të tjera të rastit Tisa, bën të ditur EULEX-i.

Viktimat, një grua dhe një fëmijë, janë identifikuar nga departamenti i krimit të organizuar pranë Policisë së Kosovës. Tashmë të pesë kufomat e gjetura në lumin Tisa janë identifikuar, bëjnë të ditur të njëjtat burime.

EULEX-i ka vlerësuar pozitivisht bashkëpunimin me prokurorinë e Serbisë lidhur me zbardhjen e rastit
XS
SM
MD
LG