Ndërlidhjet

Berluskoni, në gjyq më 27 nëntorKryeministri italian Silvio Berluskoni do të dalë para drejtësisë më 27 nëntor të këtij viti.

Berluskoni do të përballet me akuzat për korrupsion dhe keqpërdorim të pushtetit, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për heqjen e imunitetit të tij.
XS
SM
MD
LG