Ndërlidhjet

Berlin: I pari ministër me origjinë aziatike



Filip Rosle, 36 vjeç është ministri i ri i shëndetësisë në Gjermani. Ai është i pari anëtar kabineti në Gjermani i lindur në Azi. Rosler ka lindur në Vietnam dhe është birësuar nga një çift gjerman.

Emërimi i tij është mirëpritur nga komunitetet e imigrantëve në Gjermani.
XS
SM
MD
LG