Ndërlidhjet

Ukraina kërkon ndihmë kundër H1N1Ukraina ka kërkuar ndihmë urgjente nga fuqitë botërore për të luftuar gripin e derrave. 60 persona vdiqën brenda javës si pasojë e problemeve me frymëmarrjen.

Presidenti i Ukrainës Jushçenko kërkoi ndihmë nga Shtetet e Bashkuara, BE-ja dhe NATO-ja për të luftuar virusin H1N1.

Polonia dhe Sllovakia kanë qenë dy vendet e para që i janë përgjigjur thirrjes së Jushçenkos.
XS
SM
MD
LG