Ndërlidhjet

Kroaci: 1.104 të infektuar me virusin H1N1Në Kroaci janë regjistruar 1.104 raste të të infektuarve me virusin H1N1, ka njoftuar këshilli për ndjekjen e pandemisë së gripit të ri.

Te 313 persona të infektuar është konfirmuar virusi i tipit A (H1N1), ndërsa shtimi i rasteve të reja është shënuar në Zagreb dhe Split.

Në Evropë ka 64 mijë të sëmurë, kurse deri tash janë evidentuar 280 të vdekur si pasojë e këtij virusi.
XS
SM
MD
LG