Ndërlidhjet

Milliband: Me Kosovën mori fund JugosllaviaShefi i diplomacisë britanike Dejvid Miliband ka deklaruar se Londra nuk e njeh pavarësinë e Osetisë së Jugut dhe Abhazisë.

Londra zyrtare e kundërshton krahasimin e Kosovës me dy territoret separatiste të Gjeorgjisë, tha Milliband në një intervistë për radion Ekho Moska.

“Jugosllavia ka pushuar së ekzistuari si shtet”, ka thënë Milliband, i cili ka vlerësuar se pavarësia e Kosovës është pasojë e shpërbërjes së Jugosllavisë.

Miliband është ministri i parë i Jashtëm britanik që po viziton Rusinë në pesë vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG