Ndërlidhjet

Pakistan: 15 të vdekur në LahoreTë paktën 15 të vdekur është bilanci nga shpërthimi në qytetin pakistanez Lahore.

Një zyrtar i policisë u tha mediave lokale se e kishte parë automjetin, i cili i ishte afruar postbllokut të policisë dhe kishte shpërthyer.

Shpërthimi në Lahore ndodhi vetëm disa orë pasi një sulmues vetëvrasës mori jetët e 35 njerëzve para një banke në qytetin Raualpindi.
XS
SM
MD
LG