Ndërlidhjet

1 Dhjetor, hyn në fuqi Traktati i LisbonësTraktati i Lisbonës do të hyjë në fuqi më 1 Dhjetor, tha kryeministri suedez, vendi i të cilit ka kryesinë e rradhës së BE-së.

Reinfeld tha se pas miratimit nga Çekia, do të fillojë këshillimet për presidentin e ardhshëm dhe shefin e politikës së jashtme evropiane, siç i parasheh Traktati.
XS
SM
MD
LG