Ndërlidhjet

Samiti SHBA - BE edhe për Bosnjën


Zyrtarët më të lartë të Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian sot do të shqyrtojnë zhvillimet e fundit të situatës politike në Bosnjë.
I dërguari për politikë të jashtme dhe siguri të Bashkimit Evropian Havier Solana dhe shefi i diplomacisë së Suedisë, Karl Bilt do të bisedojnë në Uashington me zyrtarët amerikanë për Bosnjën.
Këto bisedime duhet të shpjegojnë nëse ujdia e liderëve politikë të Bosnjës për pakon amerikano – evropiane për ndryshimet kushtetuese do të miratohet gjatë këtij muaji.
XS
SM
MD
LG