Ndërlidhjet

BH: Arrestime për krime luftePolicia ka arrestuar Nihad Bojaxhiq nën akuzat për vrasjen e 19 civilëve dhe tre ushtarëve gjatë sulmit ndaj një fshati të banuar me shumicë kroate gjatë luftës në Bosnjë në vitet 1992-’95.

Bojaxhiq ka qenë anëtar i ushtrisë boshnjake gjatë luftës.
XS
SM
MD
LG