Ndërlidhjet

Serbi: Nis gjyqi për djegjen e ambasadaveNë Serbi ka filluar gjyqi ndaj Milan Zhivanoviqit, i akuzuari i vetëm për sulmin dhe djegjen e ambasadës amerikane.

Pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës protestuesit në Beograd shkatërruan ambasadën e Shteteve të Bashkuara dhe sulmuan disa ambasada të tjera të vendeve perëndimore.

Zhivanoviq tha para trupit gjykues se ka qenë i pirë dhe “i tejmbushur me patriotizëm” në kohën e trazirave.
XS
SM
MD
LG