Ndërlidhjet

SHBA: Karzai të arrestojë të korruptuaritShtetet e Bashkuara duan të shohin hapa konkretë nga presidenti afgan Hamid Karzai në luftën kundër korrupsionit. Karzai duhet të arrestojë zyrtarët e korruptuar në mënyrë që të rrisë legjitimitetin e tij.

“Nëse nuk rritet shkalla e legjitimitetit dhe e mirëqeverisjes, gjithë trupat e botës të dërgohen në Afganistan nuk do të sjellin ndryshim”, tha admirali amerikan Majk Mullen.
XS
SM
MD
LG