Ndërlidhjet

Kushner: Gjendja në Iran, e rrezikshmeMinistri i jashtëm francez, Bernard Kushner është i shqetësuar nga dhuna e policisë ndaj protestuesve dhe e ka cilësuar si “të rrezikshme” situatën në Iran.

Kushner para gazetarëve tha se fuqitë e mëdha ende po presin përgjigjen e Teheranit lidhur me propozimin për pasurimin e uraniumit jashtë Iranit
XS
SM
MD
LG