Ndërlidhjet

Tiranë: Protestë në mbrojtje të BazesNjerëz të mediave, gazetarë dhe drejtues të shtypit, kanë protestuar gjatë ditës përpara selisë së kryeministrisë, në shenjë proteste ndaj sulmit mbi gazetarin Mero Baze. Baze u sulmua dy ditë më parë nga biznesmeni Rezart Taçi.

“Derisa nuk kapet agresori, atëherë shteti është agresor”, tha Ylli Rakep, botue si së përditshmes Albania. Protestës iu bashkuan dhe qytetarë.

Baze kishte botuar shkrime kritike për biznesin e Rezart Taçit dhe lidhjet e tij me kryeministrin Berisha.
XS
SM
MD
LG