Ndërlidhjet

Obama: SHBA e Irani të tejkalojnë mosbesiminShtëpia e Bardhë ka shprehur shqetësimin për dhunën e ushtruar ndaj protestuesve në Iran. Zëdhënësi i presidentit tha se Shtëpia e Bardhë po e vëzhgonte nga afër situatën.

Presidenti Obama tha se dëshiron që Shtetet e Bashkuara dhe Irani të lëvizin përtej “dyshimeve, mosbesimit dhe përballjeve”.
XS
SM
MD
LG