Ndërlidhjet

Lavrov në SarajevëMinistri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov viziton sot Bosnje Hercegovinën. Lavrov do të takohet me homologun e tij Sven Alkalaj si dhe me udhëheqësit e tjerë btë Bosnjes.

Vizita e Lavrovit në Sarajevë “ka rëndësi të posaçme duke pasur parasysh interesimin në rritje për situatën në Bosnje dhe përpjekjet ndërkombëtare për forcimin e paqes dhe sigurisë në rajon”, njofton ministria e jashtme ruse.
XS
SM
MD
LG