Ndërlidhjet

Iran: Arrestohet një gazetar i AFPAgjencia AFP njoftoi se një reporter i saj është arrestuar nga forcat iraniane të sigurisë.

Agjencia franceze e lajmeve tha se Farhad Pouladi ishte arrestuar kur ishte nisur që t’i mbulojë demonstratat e djeshme në Teheran.

Vend ndodhja e tij nuk dihet.

Të mërkurën, forcat e sigurisë përdorën dhunë ndaj protestuesve dhe hodhën gaz lotsjellës për t'i shpërndarë. Raportohet se janë bërë disa arrestime.
XS
SM
MD
LG