Ndërlidhjet

Lubjanë: Heqja e vizave prej 19 dhjetoritSllovenia ka propozuar që pezullimi i vizave për për qytetarët e Maqedonisë, Serbisë dhe Malit të Zi, të fillojë të zbatohet prej 19 dhjetorit të këtij viti.

Ministria e Jashtme në Lubjanë tha se Sllovenia e ka bërë këtë propozim në takimin e grupit veprues për viza të Këshillit të Bashkimit Evropian.

Sipas asaj që është planifikuar, pezullimi i vizave për Maqedoninë, Serbië dhe Malin e Zi duhet të hyjë në fuqi prej janarit të vitit 2010.
XS
SM
MD
LG