Ndërlidhjet

Meta/Gjukanoviq: Anëtarësimi në BE dhe NATO 'imperativ' për rajoninKryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanovqi dhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ilir Meta janë pajtuar se anëtarësimi në Bashkimin Evropian dhe në NATO janë “imperativet” e rajonit.
Anëtarësimi në BE dhe NATO paraqet garancë të stabilitetit, demokracisë dhe bashkëpunimit, kanë vlerësuar Milo Gjukanoviq dhe Ilir Meta.
Ilir Meta po qëndron për vizitë dy ditëshe në Malin e Zi.
XS
SM
MD
LG