Ndërlidhjet

Pakistan: Talibanët vranë tre ushtarëMilitantët talibanë kanë vrarë tre ushtarë pakistanezë në sulmin në një postbllok në veriperëndim të vendit.

Zyrtarët thanë se sulmi ka ndodhur pasditen e të premtes në rajonin Hangu.

Sulmi u krye në kohën kur ushtria e Pakistanit po vazhdon ofenzivën e madhe nga ajri dhe toka kundër pozicioneve të talibanmëve në rajonin e trazuar të Vaziristanit Jugor afër kufirit me Afganistanin.

Ofenziva ka hyrë në javën e katërt.
XS
SM
MD
LG