Ndërlidhjet

Vriten 7 trupa afgane në sulmin e NATO-sMinistria e Mbrojtjes e Afganistanit tha se shtatë pjesëtarë të forcave të sigurisë afgane janë vrarë të premten në një sulm të NATO-s.

Ministria tha se “forcat e huaja gjithashtu kishin pasur viktima” në sulmin nga ajri, dhe se incidenti po hetohet.

Deklarata u bë në kohën kur NATO tha se është duke e hetuar një incident në provincën Bagris, në të cilin dje u plagosën më shumë se 25 ndërkombëtarë dhe forca afgane.
XS
SM
MD
LG