Ndërlidhjet

Irani liroi gazetarin e AFP-së


Agjencia IRNA njoftoi se autoritetet e Iranit e kanë liruar gazetarin e agjencisë AFP, Farahad Puladi, që ishte arrestuar gjatë demonstratave.

Më herët, zyrtarët iranianë thanë se kanë liruar dy gjermanët dhe një kanadez, të cilët u arrestuan gjatë protestave në Teheran.

Një student danez me gjasë ende ndodhet në burg.

Arrestimet u bënë të mërkurën kur përkrahësit e opozitës dolën në rrugë për të demonstruar kundër zgjedhjeve të kontestuara presidenciale.
XS
SM
MD
LG