Ndërlidhjet

Kiev: 135 viktima të gripit


Ministria e Shëndetësisë e Ukrainës ka kumtuar se gripi i derrave deri tash në këtë vend ka shkaktuar 135 viktima. Zyrtarët thonë se nga tetori rreth 870 000 persona janë përfshirë nga gripi, prej të cilëve 40 000 janë hospitalizuar.
Sllovakia sot ka bërë të ditur se për shkak të epidemisë së gripit, do të mbyllë të gjitha vendkalimet me Ukrainën, dhe se do të lë të hapur vetëm një.
XS
SM
MD
LG