Ndërlidhjet

Përmbytje në Mamurras, Laç dhe LezhëMoti i keq dhe reshjet e dendura që kanë përfshirë gjithë Shqipërinë kanë goditur veçanërisht Laçin dhe Mamurrasin. Mësohet se në këto lokalitete pjesë të tëra janë zhytur në ujë, ndërsa dhjetra shtëpi janë përmbytur. Situatë e ngjashme është edhe në Kurbin dhe Lezhë.
XS
SM
MD
LG